UŽIVO / Češka – BiH: Igra se gol za gol, hoćemo li svjedočiti još jednoj infarkt-završnici

0

36′ – Prce pogađa za 14:13. Ako ovako ostane, do posljednje sekunde će biti neizvjesno. Mogla bi presuditi i najmanja greška koliko je neizvjesno i izjednačeno.

32′ – Česi prave seriju 2:0. Poveli su s igračem manje. Uzvratio je Senjamin Burić. Sada je 12:12

18:57 – Počelo je drugo poluvrijeme, odmah Česi izjednačavaju. U sljedećem napadu Zeman je dobio crveni karton zbog udranja Senjamina Burića.

18:46 – Kako sada stvari stoje, imamo plasman na Evropsko prvenstvo. Čak i ako izgubimo, rezultati drugih utakmica nam idu u korist. Najbolje bi međutim bilo kada bi održali ovaj nivo igre i protiv favoriziranog protivnika uspjeli izbjeći poraz.

30′ – Četiri sekunde prije kraja prvog poluvremena Perić je zabio za 11:10. Odlazimo na odmor s vodstvom.

28′ – 10:10 je, ne može niko na dva razlike da se odlijepi.

25′ – 9:8 za BiH, Prce je zabio svoj četvrti gol.

22′ – Prce nas drži u egalu. Igra se gol za gol. Sada je 8:8.

20′ – Vodimo 7:6, bili smo s igračem manje dvije minute.

15′ – Sada je 6:6, nakon gola Nikole Prce. U sljedećem napadu Galija je odbranio Ovčini šut s lijevog krila.

12′ – Panić je pogodio okvir. Nakon dva naša vodstva, Česi sada preokreću na 5:4.

9′ – Evo ga, konačno smo poveli. Benjamin Burić je zabio s gola na gol, kada već ne možemo iz postavljenog napada, možemo sa svoje polovine. 3:2 je za BiH.

7′ – Drugi put imamo napad za vodstvo. U odbrani smo u ovim trenucima mnogo bolji nego u prethodnom meču s Bjelorusima, ali napad je kontinuirano spor.

5′ – Prva odbrana Burića. Trenutno je 2:2

3′ – Prvi gol za BiH postiže Marko Panić. On je bio najefikasniji naš igrač u prvom meču istih reprezentacija, kada su Česi u Tuzli slavili 25:20.

18:02 – Počela je utakmica. Igramo bez Dejana Malinovića koji se povrijedio u Tuzli, u prethodnoj utakmici protiv Bjelorusije.

Rukometna reprezentacija BiH od 18 sati igra utakmicu 6. kola kvalifikacija za EP 2020.

Naša selekcija gostuje Češkoj koja je prva u grupi, meč se igra u Ostravi.

“Zmajevima” Bilala Šumana potrebna je pobjeda, ali i u slučaju drugog ishoda na Euro bi se mogli plasirati kao jedna od četirti najbolje trećeplasirane reprezentacije.